همیار ترخیص ساعی ـ خدمات ترخیص کالا ـ ترخیص کار گمرک تهران

تعریف ترخیص کالا|ترخیص کالا چیست

ترخیص کالا فرآیند گرفتن مجوز ورود یا صدور یک کالا از گمرک کشور است. به عبارتی دیگر ترخیص کالا، انجام کلیه اموری است که نیاز است تا یک کالا از مبادی رسمی اجازه ورود یا خروج داشته باشد و در اختیار صاحب کالا یا خریدار کالا قرار گیرد. فرآیند ترخیص کالا، موجب کنترل ورود و خروج ارز و کنترل قاچاق کالا می‌شود.

تراز تجاری کشور در بهار امسال، با مازاد یک میلیارد و ۲۱۶ میلیون دلار

بر اساس اعلام اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، تراز تجاری کشور در بهار امسال، با مازاد یک میلیارد و ۲۱۶ میلیون دلار همراه بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به روند صادرات و واردات کشور در سه ماهه نخست امسال براساس آمار گمرک پرداخته و نوشته است:

دریافت حقوق ورودی با نرخ جدید ارز آغاز شد

با آماده سازی سامانه گمرک، از امروز (۹ خردادماه) مبنای محاسباتی حقوق ورودی براساس قانون بودجه ۱۴۰۱ تغییر کرد و نرخ ETS جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی شد که اولین نرخ ثبت شده حدود ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان در هر دلار بوده است.

ترخیص فوری کالاهای اساسی آغاز شد

سرانجام بعد از گذشت بیش از دو هفته از دستور رئیس برای اجرای مصوبه ترخیص فوری کالاهای اساسی از گمرک و بنادر، اعلام معاون فنی گمرک ایران از اقدام وزارت صمت برای ابلاغ مصوبه مربوطه و مجوز ترخیص ۹۰ درصدی کالاهای اساسی حکایت دارد.

به گزارش ایسنا، با توجه به موانعی که از اواخر سال گذشته در ترخیص کالاهای اساسی ایجاد و موجب تشدید دپوی این کالاها در گمرک و بنادر شده بود حدود یک ماه پیش طی جلسه معاونت اقتصادی دولت و دستگاه های مربوطه، این موانع بررسی و همراه با پیشنهاداتی برای رفع آن به رئیس جمهور اعلام شد

اینویس در حمل و نقل | آشنایی با کاربرد سند اینویس(Invoice)

در زمینه بازرگانی و حمل‌ونقل بین‌المللی اسناد و مدارکی وجود دارند که به اسناد حمل معروف هستند. این اسناد مشخصات محموله‌ها و کالاها دربردارند. اسناد حمل مهم‌ترین مدارک در زمان مبادله خارجی کالاها هستند و به منزله شناسنامه کالا محسوب می‌شوند. سند اینویس در حمل و نقل، یکی از مهمترین این اسناد است و آشنایی با آن برای بازرگانان ضرورت دارد.

مراحل قانونی ترخیص کالا در ایران

ترخیص کالا در ایران فرآیندی است که در طی آن کالاها و اجناس به گمرکات ارائه شده و با ارائه مدارک لازم ، عملیات آزاد سازی اجناس برای وارد کننده و صادر کننده ها صورت می گیرد. انجام این عملیات به کالا ها وجهه قانونی داده و آن ها را از حالت غیر قانونی و قاچاق بیرون می آورد.

ترخیص کالاهای اساسی قضایی شد

ترخیص فوری کالاهای اساسی در حالی در روزهای اخیر در دستور کار دستگاه های مربوطه قرار گرفته که دادستانی کل نیز به ماجرای دپوی ۶ میلیون تنی کالاهای اساسی وارد شده و ضرب الاجل تعیین کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا،پایان اردیبهشت ماه زمانی بود که مصوبه مربوط به ترخیص کالاهای اساسی که مورد تایید رئیس جمهوری قرار گرفته بود از سوی وزارت صمت به گمرک ایران ابلاغ شده بود.

افزایش تعرفه واردات گوشی های موبایل بالای ۶۰۰ دلار

سود بازرگانی واردات تجاری موبایل بالای ۶۰۰ دلار از یک به هشت درصد افزایش یافته و با احتساب چهار درصد حقوق و عوارض گمرکی ، تعرفه واردات از۵ درصد به ۱۲ درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا ، در ماه های گذشته به دلیل مشکلات مربوط به کرونا و مشکلات تولید و از سوی دیگر، مشکلات واردات،قیمت گوشی با افزایش چند برابری مواجه بود.

تردد کشتی های ایرانی در بنادر هند و چین

ممنوعیت تردد کشتی های ایرانی در بنادر هند و چین برداشته شد. بنا به گفته مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی، ممنوعیت تردد کشتی های ایرانی در بنادر هند و چین برداشته شده و پیش از این تنها ورود کشتی های ایرانی را به بندر خصوصی نمی دادند که خوشبختانه این مشکل در حال حاضر برطرف گردیده است.

تردد ناوگان باری بین ایران و جمهوری خودمختار نخجوان از مرز جلفا

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان‌شرقی:
در پایانه مرزی نوردوز به عنوان مرز مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و کشور ارمنستان، تردد مسافر از ششم اسفند و تردد کامیون و کالا از سیزدهم اسفند امسال تا چهارم فروردین سال ۱۳۹۹ممنوع اعلام شده است.

تعرفه گمرکی برای دوربین مدار بسته

یکی از پرکاربردترین وسایل الکترونیکی در کشور ما، انواع دوربین‌های مدار بسته بوده است. این دوربین‌ها از جمله محصولات وارداتی به شمار می‌روند که منبع وارد کننده‌ی آنها، کشورهایی نظیر: تایوان، چین، کره، بوده است. این دوربین‌ها نیز مانند بسیاری از کالاهای دیگر از تعرفه گمرکی و همچنین شرایط خاص برای ترخیص برخوردار هستند.

کارشناسان شرکت همیار ترخیص ساعی همراه دو دهه سابقه حرفه ای در زمینه ترخیص کار کالا، انجام امور گمرکی این شرکت را در سال ۱۳۹۴ تاسیس نمودند تا بتوان با تغییر رویه های گمرکی و تجارت فرامرزی در زمینه های ترخیص کالا،صادرات و واردات با استفاده از تجارب یکایک آنها در کنار تجار و وادکنندگان کشور در پیشبرد تجارت خارجی نقش به سزایی ایفا نمایند
 

آدرس شرکت

  • 02188721155
  • 09353505100
  • تهران ـ خیابان وزرا ـ خیابان بیستم ـ پلاک 28
    طبقه دوم ـ واحد چهار