همیار ترخیص ساعی ـ خدمات ترخیص کالا ـ ترخیص کار گمرک تهران

اهمیت ترخیص کالا از گمرکات تهران برای تجار و بازرگانان

اهمیت ترخیص کالا از گمرکات تهران، ترخیص کار تهران
Ratings
(0)

همانطور که می دانید هر نوع کالای وارداتی پس از عبور از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی کشور باید وارد گمرکات کشور شده تا پس از طی نمودن مراحل و روندهای اجرایی ترخیص کالا، کالای وارداتی توسط ترخیص کار یا حق العمل کار آن از گمرک ترخیص شود. تهران به عنوان پایتخت ایران دارای چندین گمرک زمینی و هوایی می باشد که تجار و بازرگانان اغلب از گمرکات تهران برای ترخیص کالاهای وارداتی خود استفاده می کنند و لذا بر این اساس می توان گفت که آشنایی با مراحل ترخیص کالا از گمرکات تهران می تواند برای هر تاجر یا بازرگانی مهم و مفید واقع شود.

با توجه به آمارهای انجام شده باید گفت که بیشترین حجم ترخیص کالاهای وارداتی کشور مربوط به گمرکات تهران بوده است و شاید دلیل چنین اتفاقی مرکزیت این شهر بزرگ می باشد؛ اما با توجه به آنکه اغلب فعالیت های مهم و بزرگ اقتصادی و تجاری در این شهر انجام می شود، می توان گفت که تجار و بازرگانان نیز تمایل دارند، فرآیندهای مربوط به واردات کالا از جمله ترخیص کالاهای وارداتی خود را از طریق گمرکات تهران به انجام برسانند و لذا بر این اساس گمرکات این شهر را برای ورود کالاهای خود به کشور انتخاب می کنند.

بنابراین با توجه به اهمیت گمرکات تهران در نظر تجار و بازرگانان داخلی، لازم است بگوییم که آشنایی با نحوه ترخیص کالا از گمرکات تهران می تواند در تسریع روند ترخیص کالاها از گمرک بسیار موثر واقع شود و بر این اساس لازم است که تجار پیش از اقدام در این زمینه با گمرکات تهران و نوع فعالیت آن ها در زمینه صادرات و واردات کالا آشنا باشند، چرا که گمرکات تهران هر کدام فعالیت به خصوصی در این زمینه بر عهده دارند و لذا لازم است برای واردات هر نوع کالا از یکی از این گمرکات برای انجام فرآیندهای مربوط به واردات کالاها استفاده کنیم.

گمرک شهریار، گمرک فرودگاه امام خمینی، گمرک امانات پستی ، گمرک غرب تهران، گمرک نمایشگاه و گمرک منطقه ویژه پیام گمرکات شهر بزرگ تهران می باشند؛ اما توجه داشته باشید که سه گمرک شهریار، فرودگاه امام خمینی و گمرک غرب تهران به عنوان گمرکات اصلی این شهر شناخته شده و سایر گمرکات زیر مجموعه این سه گمرک را شکل می دهند.

سه گمرک اصلی شهریار، فرودگاه امام و غرب با توجه به موقعیت جغرافیایی و امکانات مختلفی که در زمینه واردات کالا دارند، هر کدام خدمات مختلفی را در زمینه ترخیص کالا ارائه داده و همچنین کالاهای به خصوصی را در زمینه واردات ترخیص می نمایند که لازم است پیش از هرگونه اقدام در زمینه واردات کالا با این سه گمرک مهم و اصلی آشنا شوید و در ارتباط با نوع کالاهای قابل ترخیص از هر کدام این سه گمرک اطلاعات کافی را کسب نمایید.

ترخیص کالا از گمرکات تهران به وسیله ترخیص کار حرفه ای
آشنایی با چگونگی ترخیص کالا از گمرکات تهران و قوانین و مراحل انجام این کار فرآیندی زمانبر و دشوار می باشد که علاوه بر اتلاف وقت شما، زیان های مالی زیادی نیز ممکن است به وجود آورد. در واقع شما اگر بخواهید با مراحل و نحوه ترخیص کالا از گمرکات تهران آشنا شوید، باید زمان زیادی را صرف انجام این کار نمایید تا با چگونگی مراحل ترخیص کالا از گمرکات مختلف تهران آشنا شوید.

ترخیص کالا از تمام گمرکات استان تهران

همچنین شناخت قوانین، مراحل و خدمات گمرکات مختلف تهران نه تنها به مطالعه دقیق در این زمینه نیاز دارد بلکه برای انجام هر چه بهتر روند ترخیص کالا از گمرکات تهران لازم است که تجربه عملی در این زمینه را نیز داشته باشید که این موضوع برای شرکت های تجاری تازه تاسیس امری ناممکن می باشد و در نتیجه در صورت عدم شناخت کافی در خصوص چگونگی ترخیص کالا از گمرکات تهران ممکن است زیان های مالی و معنوی زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

بر این اساس راهنمایی گرفتن از یک ترخیص کار ماهر و با تجربه قطعا می تواند بهترین گزینه برای ترخیص کالا از گمرکات تهران معرفی شود؛ اما شاید بپرسید ترخیص کار ماهر کیست یا چگونه می توان چنین شخصی را پیدا کرد؟

در پاسخ به سوالات فوق باید بگوییم که ترخیص کار ماهر در این زمینه کسی است که علاوه بر شناخت مراحل ترخیص کالا از گمرکات تهران با تمامی گمرکات تهران و قوانین و مقررات آن ها آشنا بوده و تجربه عملی در این خصوص را دارد و لذا می تواند با دقت و سرعت عمل بیشتری در خصوص انجام روند مراحل ترخیص کالا از گمرکات تهران به شما کمک نماید.

ترخیص کالا از گمرک به معنی آزادسازی کالای وارداتی و یا صادراتی پس از انجام تشریفات گمرکی و پرداخت هزینه های قانونی دولت میباشد، کلیه واردکنندگان و یا صادرکنندگان کالا برای تکمیل پروسه واردات و یا صادرات خود نیاز به انجام تشریفات گمرکی دارند و صاحبین کالا میتوانند برای انجام مراحل ترخیص کالا از افرادی که دارای پروانه حق العمل کاری هستند و مورد تایید گمرک ایران استفاده نمایند، حق العمل کاران رسمی و یا شرکت های ترخیص کالا به عنوان نماینده قانونی صاحبین کالا مسئول انجام کلیه تشریفات واردات و یا صادرات کالا در گمرکات کشور میباشند و صاحبین کالا نیازی نیست شخصا گمرک مراجعه نمایند. ترخیص کالا از گمرکات ایران با توجه به تعدد قوانین جاری و بخشنامه های که به صورت روزانه صادر میگردد و مجوزات سازمان های همجوار نظیر بهداشت، مخابرات، استاندارد و … به یکی از مشکل ترین گمرکات خاورمیانه جهت ازادسازی مرسوله های وارداتی تبدیل شده است از این رو توصیه میکنیم در انتخاب تیم ترخیص خود دقت کافی را به عمل اورده است. 

اهمیت ترخیص کالا از گمرکات تهران برای تجار و بازرگانان

صادرات کالا از ایران به کشرهای همسایه

 

کارشناسان شرکت همیار ترخیص ساعی همراه دو دهه سابقه حرفه ای در زمینه ترخیص کار کالا، انجام امور گمرکی این شرکت را در سال ۱۳۹۴ تاسیس نمودند تا بتوان با تغییر رویه های گمرکی و تجارت فرامرزی در زمینه های ترخیص کالا،صادرات و واردات با استفاده از تجارب یکایک آنها در کنار تجار و وادکنندگان کشور در پیشبرد تجارت خارجی نقش به سزایی ایفا نمایند
 

آدرس شرکت

  • 02188721155
  • 09353505100
  • تهران ـ خیابان وزرا ـ خیابان بیستم ـ پلاک 28
    طبقه دوم ـ واحد چهار