وبلاگ

ترخیص کالا|ترخیص کار|ترخیص کالا از گمرک|ترخیص کار گمرک

ترخیص اجزاء و قطعات لوازم خانگی

ترخیص اجزاء و قطعات لوازم خانگی

تسهیل فرایند ترخیص اجزاء و قطعات مورد نیاز صنایع از گمرک

معاون امور صنایع وزارت صنعت،معدن و تجارت در دومین جلسه شورای سیاستگذاری توسعه صنعت لوازم خانگی که با محوریت بررسی موضوعات مرتبط به امور گمرکی و برنامه ریزی برای تدوین برنامه راهبردی توسعه صنعت لوازم خانگی و حمایت از برندهای ایرانی برگزار شد،از تسهیل فرایند ترخیص اجزاء و قطعات مورد نیاز صنایع از گمرک خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از شاتا،مهدی صادقی نیارکی در دومین جلسه شورای سیاستگذاری توسعه صنعت لوازم خانگی که با حضور معاون فنی گمرک و همچنین تشکل های خصوصی صنعت لوازم خانگی برگزار شد با اشاره به موضوعات مطرح شده در این جلسه :بیان کرد،در جلسه امروز،موضوعات مشترک با گمرک جمهوری اسلامی در حوزه اقلام مربوط به صنعت لوازم خانگی مطرح شد و تمهیدات انجام شده برای تسهیل فرایند ترخیص کالا از گمرک به اطلاع تشکل های خصوصی رسانده شد.

معاون امور صنایع وزارت صمت در ادامه تصریح کرد: در نشست نمایندگان پنج تشکل اصلی و محوری در بخش صنایع لوازم خانگی نظرات و مشکلات خود را در حوزه های مختلف مرتبط با گمرک مطرح کردند و نماینده گمرک نیز در ادامه جلسه گزارشی از تمهیداتی را که در بخش گمرک برای واحدهای تولیدی در نظر گرفته شده است،ارائه داد.

وی در پایان ضمن امیدواری از تحقق رشد تولید و رفع موانع در صنعت لوازم خانگی به عنوان یکی از صنایع پیشران ، از معرفی نماینده ای از سوی این تشکل ها جهت ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین بخش تشکل های خصوصی و گمرک خبر داد.

 

گفتنی است، صنعت لوازم خانگی به عنوان یکی از صنایع پیشران در سال گذشته، علی‌رغم تمامی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا و همچنین تحریم‌های اقتصادی علیه کشور، توانست رشد تولید بالای ۷۵ درصد را ثبت کند و این در حالی است که میانگین داخلی سازی لوازم خانگی در کشور حدود ۷۰ درصد عنوان شده است.

 

 ترخیص اجزاء و قطعات لوازم خانگی