وبلاگ

ترخیص کالا|ترخیص کار|ترخیص کالا از گمرک|ترخیص کار گمرک

ابطال ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت

ابطال ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت

امکان ابطال ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت فراهم گردیده است و از این پس جهت ابطال ثبت سفارش، نیازی به مراجعه حضوری به دفتر مقررات صادارات و واردات نیست. روال ابطال ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت به صورت زیر است؛ کاربر در صفحه جزئیات پرونده، گزینه ابطال ثبت سفارش را انتخاب می‌­نماید.

کاربر کد اعتبارسنجی پیامک شده به شماره تلفن همراه خود را به همراه علت ابطال ثبت‌سفارش در کادر مربوطه وارد نموده و گزینه تایید را انتخاب می­‌نماید. در صورتی که با توجه به شرایط ابطال ثبت‌سفارش، ابطال ثبت‌سفارش انتخاب شده، امکان‌پذیر باشد سیستم پس از ابطال ثبت‌سفارش وضعیت ثبت‌سفارش را به “ابطال شده” تغییر می‌دهد. لازم به ذکر است در صورت ابطال ثبت سفارش، امکان بازگردانی آن وجود نخواهد داشت، لذا تنها در صورتی که از ابطال ثبت‌سفارش خود اطمینان کامل دارید، از این گزینه استفاده نمایید. شرایط ابطال ثبت سفارش شامل موارد زیر است؛ وضعیت فعالیت ثبت سفارش می‌­بایست *”فعال”* باشد، واضح است ابطال ثبت سفارش‌­هایی که *”در حال تمدید”* یا *”در حال ویرایش”* هستند،

امکان‌پذیر نخواهد بود. ابطال ثبت سفارش­‌هایی که دارای گواهی ثبت‌آماری می‌­باشند، امکان‌پذیر نخواهد بود. ابطال ثبت سفارش‌­هایی که تامین ارز شده باشند، امکان‌پذیر نخواهد بود. ابطال ثبت سفارش‌­هایی که گشایش اعتبار برای آن‌ها صورت گرفته است، امکان‌پذیر نخواهد بود. ابطال ثبت سفارش­‌هایی که دارای منشا ارز فعال می‌­باشند، امکان‌پذیر نخواهد بود. در صورتی که ثبت سفارش دارای کوتاژ گمرکی باشد، امکان ابطال آن وجود نخواهد داشت.

ابطال ثبت‌ سفارش ­‌هایی که دارای گواهی ثبت‌آماری می‌­باشند، امکان‌پذیر نخواهد بود.
ابطال ثبت‌ سفارش‌­ هایی که تامین ارز شده باشند، امکان‌پذیر نخواهد بود.
ابطال ثبت‌ سفارش‌­ هایی که گشایش اعتبار برای آن‌ها صورت گرفته است، امکان‌پذیر نخواهد بود.
ابطال ثبت‌ سفارش ­‌هایی که دارای منشا ارز فعال می‌­باشند، امکان‌پذیر نخواهد بود.
در صورتی که ثبت‌ سفارش دارای کوتاژ گمرکی باشد، امکان ابطال آن وجود نخواهد داشت.