وبلاگ

ترخیص کالا|ترخیص کار|ترخیص کالا از گمرک|ترخیص کار گمرک

اینویس در حمل و نقل | آشنایی با کاربرد سند اینویس(Invoice)

در زمینه بازرگانی و حمل‌ونقل بین‌المللی اسناد و مدارکی وجود دارند که به اسناد حمل معروف هستند. این اسناد مشخصات محموله‌ها و کالاها دربردارند. اسناد حمل مهم‌ترین مدارک در زمان مبادله خارجی کالاها هستند و به منزله شناسنامه کالا محسوب می‌شوند. سند اینویس در حمل و نقل، یکی از مهمترین این اسناد است و آشنایی با آن برای بازرگانان ضرورت دارد.

آشنایی با مراحل ترخیص کالا از انبار گمرک فرودگاه امام خمینی

آشنایی با مراحل ترخیص کالا از انبار گمرک فرودگاه امام خمینی

ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی

تاجران و واردکنندگانی که قصد دارد از طریق حمل و نقل هوایی کالای خود را به ایران وارد کنند، باید از فرآیند ترخیص کالا از فرودگاه به خوبی اطلاع پیدا کرده و بدانند که چه مدارکی و شرایطی برای ترخیص کالا لازم است. در ادامه مراحل ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی را به طور دقیق بررسی خواهیم کرد.

انبار کالاهای متروکه گمرک فرودگاه امام تخلیه شد

انبار کالاهای متروکه گمرک فرودگاه امام تخلیه شد

مدیرکل گمرک فرودگاه امام:
انبار کالاهای متروکه گمرک فرودگاه امام تخلیه شد. مدیرکل گمرک فرودگاه امام از تحویل همه کالاهای متروکه موجود در انبارهای این فرودگاه به سازمان اموال تملیکی خبر داد.

جزئیات واردات خودرو به مناطق آزاد | شرط لازم برای واردات

جزئیات واردات خودرو به مناطق آزاد | شرط لازم برای واردات

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بندهای آیین‌نامه در مناطق آزاد هم صادق است و فقط تفاوت واردات خودرو به مناطق آزاد این است که یک قید بیشتر دارد و خودرو باید برقی یا هیبریدی باشد. به گزارش همشهری آنلاین، سیدرضا فاطمی امین درباره واردات خودرو به مناطق آزاد افزود: در منطقه آزاد تنها قید این است که خودرو کاملا برقی یا هیبریدی باشد و قید دیگری وجود ندارد.

ترخیص فوری کالاهای اساسی آغاز شد

ترخیص فوری کالاهای اساسی آغاز شد

سرانجام بعد از گذشت بیش از دو هفته از دستور رئیس برای اجرای مصوبه ترخیص فوری کالاهای اساسی از گمرک و بنادر، اعلام معاون فنی گمرک ایران از اقدام وزارت صمت برای ابلاغ مصوبه مربوطه و مجوز ترخیص ۹۰ درصدی کالاهای اساسی حکایت دارد.

به گزارش ایسنا، با توجه به موانعی که از اواخر سال گذشته در ترخیص کالاهای اساسی ایجاد و موجب تشدید دپوی این کالاها در گمرک و بنادر شده بود حدود یک ماه پیش طی جلسه معاونت اقتصادی دولت و دستگاه های مربوطه، این موانع بررسی و همراه با پیشنهاداتی برای رفع آن به رئیس جمهور اعلام شد

‌ واردات لوازم خانگی هم آزاد می‌شود؟

‌ واردات لوازم خانگی هم آزاد می‌شود؟

‌ ‌واردات لوازم خانگی هم آزاد می‌شود؟|واردات لوازم خانگی

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه واردات کالاهایی که تولید بالا دارند و رقابت پذیر هستند، مثل لوازم خانگی، باید آزاد شود و این موضوع در دست بررسی است، گفت: بر اساس آیین نامه واردات خودرو که جزئیات آن به زودی اعلام می‌شود، سقف قیمت خودروهای وارداتی ۲۰ هزار دلار است.

نمایشگاه صنعت فرش دستباف

نمایشگاه صنعت فرش دستباف

نمایشگاه فرش دستباف | بیست‌ونهمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف تهران ۱۴۰۱

نمایشگاه صنعت فرش دستباف

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف با اشاره به برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه صنعت فرش در ۲۱ مرداد ماه, از اجرای طرح فروش اقساطی فرش در نمایشگاه امسال خبر داد.

دریافت حقوق ورودی با نرخ جدید ارز آغاز شد

دریافت حقوق ورودی با نرخ جدید ارز آغاز شد

با آماده سازی سامانه گمرک، از امروز (۹ خردادماه) مبنای محاسباتی حقوق ورودی براساس قانون بودجه ۱۴۰۱ تغییر کرد و نرخ ETS جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی شد که اولین نرخ ثبت شده حدود ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان در هر دلار بوده است.

همیار ترخیص ساعی کارگزار رسمی گمرک

همیار ترخیص ساعی کارگزار رسمی گمرک

کارگزار گمرکی
کارگزار گمرکی در گمرک به شخصی اطلاق میشود که تشریفات گمرکی کالای متعلق به اشخاص دیگر را به وکالت از طرف آنان انجام دهد. کارگزار گمرکی باید پروانه مخصوص از گمرک ایران تحصیل نماید که این پروانه برای ترخیص کالا از تمامی گمرک های کشور معتبر است.

امور گمرکی چیست؟

امور گمرکی چیست؟

تمامی اموری که مربوط به ترخیص یک کالا از گمرک می شود و یا برای صادرات باید انجام شود را امور گمرکی می گویند. در واقع برای این امور، سازمان گمرکات کشور نسبت به ارائه کارتی تحت عنوان کارت بازرگانی اقدام کرده است و افراد حقیقی و حقوقی می توانند با توجه به شرایط اعلام شده نسبت به دریافت این خدمات اقدام کنند ولی باید در نظر داشت که حتی با وجود کارت بازرگانی، ممکن است مراحل مربوط به استفاده از خدمات گمرکی و یا امور گمرکی زمان بر باشد. از این روی شرکت های تجاری و تجار ترجیح می دهند

دولت مجاز به واردات خودرو است

دولت مجاز به واردات خودرو است

مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب کرد که دولت، مجاز است با رعایت اولویت واردات خودروهای برقی، ترکیبی، کم مصرف، ایمن و مورد استفاده عامه و احراز صلاحیت فنی و حرفه ای واردکنندگان و تامین خدمات پس از فروش و انتقال فناوری توسط آنان، مبادرت به واردات نماید.

شرایط اخذ کارت بازرگانی

شرایط اخذ کارت بازرگانی

كارت بازرگاني ،مجوزي است كه به دارنده آن اعم از شخص حقيقي يا حقوقي به موجب ماده 2 قانون صادرات و واردات مصوب 1372/04/02 مجلس شوراي اسلامي اجازه داده مي شود به امر تجارت خارجي بپردازد .بر اساس مقرراتي كه در حال حاضر در دست اجراست اعتبار كارت بازرگاني از تاريخ صدور يكسال مي باشد . تمديد كارت بازرگاني با ارائه مدارك لازم براي براي مدت مذكور انجام مي گيرد و در دفعات بعد نيز به همين ترتيب ادامه مي يابد.

الزام صادرکنندگان برای عرضه ارز در سامانه نیما برداشته شد.

الزام صادرکنندگان برای عرضه ارز در سامانه نیما برداشته شد.

بر اساس شیوه نامه جدید رفع تعهد ارزی،صادرکنندگان میتوانند تمام ارزی صادراتی خود را از طریق واردات در مقابل صادرات خود و واردات در مقابل صادرات غیر به چرخه اقتصادی کشور تزریق کنند.این تصمیم انگیزه صادرکنندگان را برای بازگشت ارز بیشتر میکند؛ چرا که صادرکنندگان بارها اعلام کردند ارز آنها در سامانه نیما خریدار ندارد یا با قیمت پایین معامله میشود که برای آنها به صرفه نیست.

اقدام جدید گمرکات مرزی برای تداوم صادرات

اقدام جدید گمرکات مرزی برای تداوم صادرات

اقدام جدید گمرکات مرزی برای تداوم صادرات / ضد عفونی کردن تمامی کالا ها و کامیون ها در مرز گمرک دوغارون با همکاری منطقه ویژه اقتصادی دوغارون و یگان نیروی زمینی ارتش مستقر در مرز کالاهای صادراتی و کامیون ها را ضد عفونی و سپس تحویل طرف افغانستانی می دهند .

افزایش تعرفه واردات گوشی های موبایل بالای ۶۰۰ دلار

افزایش تعرفه واردات گوشی های موبایل بالای ۶۰۰ دلار

سود بازرگانی واردات تجاری موبایل بالای ۶۰۰ دلار از یک به هشت درصد افزایش یافته و با احتساب چهار درصد حقوق و عوارض گمرکی ، تعرفه واردات از۵ درصد به ۱۲ درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا ، در ماه های گذشته به دلیل مشکلات مربوط به کرونا و مشکلات تولید و از سوی دیگر، مشکلات واردات،قیمت گوشی با افزایش چند برابری مواجه بود.

افزایش ۲۵ درصدی صادرات کشور

افزایش ۲۵ درصدی صادرات کشور

طبق اعلام رئیس کل گمرک ایران فرود عسگری از افزایش ۲۵ درصدی صادرات غیرنفتی ایران تا ۲۹ اردیبهشت ماه امسال خبر داد.

وی با اعلام رقم ۷ میلیارد دلاری صادرات تا ۲۹ اردیبهشت ۹۷ افزود : با توجه به تصمیمات جدید دولت و ایجاد و راه‌اندازی سامانه نیما ، نسبت به سال گذشته ‌افزایش ۲۵ درصدی

افزایش ۴ برابری قیمت مودم

افزایش ۴ برابری قیمت مودم

به گزارش اقتصاد نیوز،محمد فرجی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ممنوعیت واردات مودم از سال ۱۳۹۶ برای حمایت از تولید داخل ، اظهار کرد: در یک بازه زمانی در سال ۱۳۹۷ به دلیل کمبود مودم در بازار چند شرکت واردکننده طی قراردادی که با یک شرکت خارجی داشتند،مجوز دریافت کردند، اما دوباره واردات مودم بسته شد.

آغاز ترخیص برنج های وارداتی بدون اخذ تعهد

آغاز ترخیص برنج های وارداتی بدون اخذ تعهد

معاون فنی گمرک ایران اعلام کرد: بر اساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار، ترخیص برنج های وارداتی از امروز به بعد بدون اخذ هیچ تعهدی انجام می‌شود.

«مهرداد جمال ارونقی» با بیان این مطلب گفت: تا روز گذشته برنج‌های وارداتی که قبل از تاریخ اول آذر ۹۸ ثبت سفارش شده بودند، با اخذ تعهد، اجازه ترخیص داشتند؛

اصلاح آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات

اصلاح آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات

هیئت وزیران در جلسه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت صمت و با اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات ، موافقت کرد تا آن دسته از ماشین‌­آلات و کالاهایی که به صورت موقت در داخل کشور در نمایشگاه های بین‌المللی-تخصصی نمایش داده می­ شوند، مشروط به عدم امکان ساخت داخل و با تأیید وزارت مذکور، از سود بازرگانی هنگام ترخیص قطعی معاف بشوند.

از واردات لپ تاپ چه می‌دانید؟

از واردات لپ تاپ چه می‌دانید؟

یکی از کالاهای پرطرفدار خارجی در بازارهای رقابتی داخلی، انواع لپ‌ تاپ‌ها هستند. این نوع کالاها به صورت واردات وارد کشور شده و مزایای بسیار زیادی برای وارد کنندگان در برخواهند داشت. واردات لپ تاپ نیز مانند بسیاری  واردات کالاهای دیگر، با تکیه به برخی از اصول و راهکارها صورت می‌پذیرد.

ابطال ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت

ابطال ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت

امکان ابطال ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت فراهم گردیده است و از این پس جهت ابطال ثبت سفارش، نیازی به مراجعه حضوری به دفتر مقررات صادارات و واردات نیست. روال ابطال ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت به صورت زیر است؛ کاربر در صفحه جزئیات پرونده، گزینه ابطال ثبت سفارش را انتخاب می‌­نماید.

تعرفه گمرکی برای دوربین مدار بسته

تعرفه گمرکی برای دوربین مدار بسته

یکی از پرکاربردترین وسایل الکترونیکی در کشور ما، انواع دوربین‌های مدار بسته بوده است. این دوربین‌ها از جمله محصولات وارداتی به شمار می‌روند که منبع وارد کننده‌ی آنها، کشورهایی نظیر: تایوان، چین، کره، بوده است. این دوربین‌ها نیز مانند بسیاری از کالاهای دیگر از تعرفه گمرکی و همچنین شرایط خاص برای ترخیص برخوردار هستند.

تردد ناوگان باری بین ایران و جمهوری خودمختار نخجوان از مرز جلفا

تردد ناوگان باری بین ایران و جمهوری خودمختار نخجوان از مرز جلفا

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان‌شرقی:
در پایانه مرزی نوردوز به عنوان مرز مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و کشور ارمنستان، تردد مسافر از ششم اسفند و تردد کامیون و کالا از سیزدهم اسفند امسال تا چهارم فروردین سال ۱۳۹۹ممنوع اعلام شده است.

تردد کشتی های ایرانی در بنادر هند و چین

تردد کشتی های ایرانی در بنادر هند و چین

ممنوعیت تردد کشتی های ایرانی در بنادر هند و چین برداشته شد. بنا به گفته مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی، ممنوعیت تردد کشتی های ایرانی در بنادر هند و چین برداشته شده و پیش از این تنها ورود کشتی های ایرانی را به بندر خصوصی نمی دادند که خوشبختانه این مشکل در حال حاضر برطرف گردیده است.

ترخیص کالاهای اساسی قضایی شد

ترخیص کالاهای اساسی قضایی شد

ترخیص فوری کالاهای اساسی در حالی در روزهای اخیر در دستور کار دستگاه های مربوطه قرار گرفته که دادستانی کل نیز به ماجرای دپوی ۶ میلیون تنی کالاهای اساسی وارد شده و ضرب الاجل تعیین کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا،پایان اردیبهشت ماه زمانی بود که مصوبه مربوط به ترخیص کالاهای اساسی که مورد تایید رئیس جمهوری قرار گرفته بود از سوی وزارت صمت به گمرک ایران ابلاغ شده بود.

مراحل قانونی ترخیص کالا در ایران

مراحل قانونی ترخیص کالا در ایران

ترخیص کالا در ایران فرآیندی است که در طی آن کالاها و اجناس به گمرکات ارائه شده و با ارائه مدارک لازم ، عملیات آزاد سازی اجناس برای وارد کننده و صادر کننده ها صورت می گیرد. انجام این عملیات به کالا ها وجهه قانونی داده و آن ها را از حالت غیر قانونی و قاچاق بیرون می آورد.

ترخیص فوری روغن خوراکی مصرف مردم

ترخیص فوری روغن خوراکی مصرف مردم

دستور ترخیص فوری روغن از گمرک, جمال ارونقی، معاون فنی گمرک ایران از ترخیص فوری و ۹۰ درصدی روغن های خام اظهار شده به گمرکات مازندران خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، مهرداد جمال ارونقی اعلام کرد که با توجه به وضعیت روغن در سطح کشور، طی آخرین اقدامات صورت گرفته از سوی این سازمان جهت تسریع و تسهیل ترخیص روغن های موجود در گمرک بر ترخیص ۹۰ درصدی تاکید و در دستور کار قرار گرفته است.

ترخیص تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه

ترخیص تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه

یکی از تجهیزات وارداتی به درون کشور، انواع تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه هستند که هر کدام از طیف گسترده‌ای برخوردار هستند. نیاز کشور ما به این تجهیزات، سبب افزایش واردات آنها در بازار رقابتی شده است. لذا برای کاهش زمان ترخیص و همچنین کاهش هزینه‌ها، دریافت راهنمایی از افراد خبره و متخصص، بسیار مهم و ضروری بوده است.

ترخیص اقلام بهداشتی مقابله با کرونا قبل از تخصیص ارز

ترخیص اقلام بهداشتی مقابله با کرونا قبل از تخصیص ارز

گمرک ایران تسهیلات جدیدی را برای ترخیص فوری کالاهای مقابله با کرونا از گمرکات در نظر گرفته است. در ادامه با سایت ترخیص کالا همراه باشید.

بر اساس جدیدترین ابلاغیه گمرک، کالاهای موجود در اماکن گمرکی، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که دارای ثبت سفارش بانکی بوده و برای رفع نیازهای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا و جبران آثار اقتصادی آن در جامعه مورد نیاز هستند، در صورت ارائه تاییدیه بانک مبنی بر قرار گرفتن در صف تأمین ارز ترخیص می شوند.

ترخیص اجزاء و قطعات لوازم خانگی

ترخیص اجزاء و قطعات لوازم خانگی

تسهیل فرایند ترخیص اجزاء و قطعات مورد نیاز صنایع از گمرک

معاون امور صنایع وزارت صنعت،معدن و تجارت در دومین جلسه شورای سیاستگذاری توسعه صنعت لوازم خانگی که با محوریت بررسی موضوعات مرتبط به امور گمرکی و برنامه ریزی برای تدوین برنامه راهبردی توسعه صنعت لوازم خانگی و حمایت از برندهای ایرانی برگزار شد،از تسهیل فرایند ترخیص اجزاء و قطعات مورد نیاز صنایع از گمرک خبر داد.

تراز تجاری کشور در بهار امسال، با مازاد یک میلیارد و ۲۱۶ میلیون دلار

تراز تجاری کشور در بهار امسال، با مازاد یک میلیارد و ۲۱۶ میلیون دلار

بر اساس اعلام اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، تراز تجاری کشور در بهار امسال، با مازاد یک میلیارد و ۲۱۶ میلیون دلار همراه بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به روند صادرات و واردات کشور در سه ماهه نخست امسال براساس آمار گمرک پرداخته و نوشته است:

مشاوره آنلاین همیار ترخیص
Close and go back to page