وبلاگ

ترخیص کالا|ترخیص کار|ترخیص کالا از گمرک|ترخیص کار گمرک

اینویس در حمل و نقل | آشنایی با کاربرد سند اینویس(Invoice)

در زمینه بازرگانی و حمل‌ونقل بین‌المللی اسناد و مدارکی وجود دارند که به اسناد حمل معروف هستند. این اسناد مشخصات محموله‌ها و کالاها دربردارند. اسناد حمل مهم‌ترین مدارک در زمان مبادله خارجی کالاها هستند و به منزله شناسنامه کالا محسوب می‌شوند. سند اینویس در حمل و نقل، یکی از مهمترین این اسناد است و آشنایی با آن برای بازرگانان ضرورت دارد.

آشنایی با مراحل ترخیص کالا از انبار گمرک فرودگاه امام خمینی

آشنایی با مراحل ترخیص کالا از انبار گمرک فرودگاه امام خمینی

ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی

تاجران و واردکنندگانی که قصد دارد از طریق حمل و نقل هوایی کالای خود را به ایران وارد کنند، باید از فرآیند ترخیص کالا از فرودگاه به خوبی اطلاع پیدا کرده و بدانند که چه مدارکی و شرایطی برای ترخیص کالا لازم است. در ادامه مراحل ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی را به طور دقیق بررسی خواهیم کرد.

نمایشگاه صنعت فرش دستباف

نمایشگاه صنعت فرش دستباف

نمایشگاه فرش دستباف | بیست‌ونهمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف تهران ۱۴۰۱

نمایشگاه صنعت فرش دستباف

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف با اشاره به برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه صنعت فرش در ۲۱ مرداد ماه, از اجرای طرح فروش اقساطی فرش در نمایشگاه امسال خبر داد.

امور گمرکی چیست؟

امور گمرکی چیست؟

تمامی اموری که مربوط به ترخیص یک کالا از گمرک می شود و یا برای صادرات باید انجام شود را امور گمرکی می گویند. در واقع برای این امور، سازمان گمرکات کشور نسبت به ارائه کارتی تحت عنوان کارت بازرگانی اقدام کرده است و افراد حقیقی و حقوقی می توانند با توجه به شرایط اعلام شده نسبت به دریافت این خدمات اقدام کنند ولی باید در نظر داشت که حتی با وجود کارت بازرگانی، ممکن است مراحل مربوط به استفاده از خدمات گمرکی و یا امور گمرکی زمان بر باشد. از این روی شرکت های تجاری و تجار ترجیح می دهند

انبار کالاهای متروکه گمرک فرودگاه امام تخلیه شد

انبار کالاهای متروکه گمرک فرودگاه امام تخلیه شد

مدیرکل گمرک فرودگاه امام:
انبار کالاهای متروکه گمرک فرودگاه امام تخلیه شد. مدیرکل گمرک فرودگاه امام از تحویل همه کالاهای متروکه موجود در انبارهای این فرودگاه به سازمان اموال تملیکی خبر داد.

دریافت حقوق ورودی با نرخ جدید ارز آغاز شد

دریافت حقوق ورودی با نرخ جدید ارز آغاز شد

با آماده سازی سامانه گمرک، از امروز (۹ خردادماه) مبنای محاسباتی حقوق ورودی براساس قانون بودجه ۱۴۰۱ تغییر کرد و نرخ ETS جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی شد که اولین نرخ ثبت شده حدود ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان در هر دلار بوده است.

دولت مجاز به واردات خودرو است

دولت مجاز به واردات خودرو است

مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب کرد که دولت، مجاز است با رعایت اولویت واردات خودروهای برقی، ترکیبی، کم مصرف، ایمن و مورد استفاده عامه و احراز صلاحیت فنی و حرفه ای واردکنندگان و تامین خدمات پس از فروش و انتقال فناوری توسط آنان، مبادرت به واردات نماید.

جزئیات واردات خودرو به مناطق آزاد | شرط لازم برای واردات

جزئیات واردات خودرو به مناطق آزاد | شرط لازم برای واردات

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بندهای آیین‌نامه در مناطق آزاد هم صادق است و فقط تفاوت واردات خودرو به مناطق آزاد این است که یک قید بیشتر دارد و خودرو باید برقی یا هیبریدی باشد. به گزارش همشهری آنلاین، سیدرضا فاطمی امین درباره واردات خودرو به مناطق آزاد افزود: در منطقه آزاد تنها قید این است که خودرو کاملا برقی یا هیبریدی باشد و قید دیگری وجود ندارد.

همیار ترخیص ساعی کارگزار رسمی گمرک

همیار ترخیص ساعی کارگزار رسمی گمرک

کارگزار گمرکی
کارگزار گمرکی در گمرک به شخصی اطلاق میشود که تشریفات گمرکی کالای متعلق به اشخاص دیگر را به وکالت از طرف آنان انجام دهد. کارگزار گمرکی باید پروانه مخصوص از گمرک ایران تحصیل نماید که این پروانه برای ترخیص کالا از تمامی گمرک های کشور معتبر است.

شرایط اخذ کارت بازرگانی

شرایط اخذ کارت بازرگانی

كارت بازرگاني ،مجوزي است كه به دارنده آن اعم از شخص حقيقي يا حقوقي به موجب ماده 2 قانون صادرات و واردات مصوب 1372/04/02 مجلس شوراي اسلامي اجازه داده مي شود به امر تجارت خارجي بپردازد .بر اساس مقرراتي كه در حال حاضر در دست اجراست اعتبار كارت بازرگاني از تاريخ صدور يكسال مي باشد . تمديد كارت بازرگاني با ارائه مدارك لازم براي براي مدت مذكور انجام مي گيرد و در دفعات بعد نيز به همين ترتيب ادامه مي يابد.

‌ واردات لوازم خانگی هم آزاد می‌شود؟

‌ واردات لوازم خانگی هم آزاد می‌شود؟

‌ ‌واردات لوازم خانگی هم آزاد می‌شود؟|واردات لوازم خانگی

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه واردات کالاهایی که تولید بالا دارند و رقابت پذیر هستند، مثل لوازم خانگی، باید آزاد شود و این موضوع در دست بررسی است، گفت: بر اساس آیین نامه واردات خودرو که جزئیات آن به زودی اعلام می‌شود، سقف قیمت خودروهای وارداتی ۲۰ هزار دلار است.

مشاوره آنلاین همیار ترخیص
Close and go back to page