وبلاگ

ترخیص کالا|ترخیص کار|ترخیص کالا از گمرک|ترخیص کار گمرک

نمایشگاه صنعت فرش دستباف

نمایشگاه صنعت فرش دستباف

نمایشگاه فرش دستباف | بیست‌ونهمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف تهران ۱۴۰۱

نمایشگاه صنعت فرش دستباف

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف با اشاره به برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه صنعت فرش در ۲۱ مرداد ماه, از اجرای طرح فروش اقساطی فرش در نمایشگاه امسال خبر داد. عبدالّه بهرامی اظهار کرد, بیست و نهمین نمایشگاه صنعت فرش به مدت یک هفته از
تاریخ ۲۱ مرداد ماه در محل نمایشگاه بین المللی و در مساحت ۱۴۵۰ متر مربع برگزار میشود و سالن ۲۸۸ امسال به طور کامل در اختیار بخش تعاون قرار گرفته است.

 

 
دریافت حقوق ورودی با نرخ جدید ارز آغاز شد

دریافت حقوق ورودی با نرخ جدید ارز آغاز شد

با آماده سازی سامانه گمرک، از امروز (۹ خردادماه) مبنای محاسباتی حقوق ورودی براساس قانون بودجه ۱۴۰۱ تغییر کرد و نرخ ETS جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی شد که اولین نرخ ثبت شده حدود ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان در هر دلار بوده است.

همیار ترخیص ساعی کارگزار رسمی گمرک

همیار ترخیص ساعی کارگزار رسمی گمرک

کارگزار گمرکی
کارگزار گمرکی در گمرک به شخصی اطلاق میشود که تشریفات گمرکی کالای متعلق به اشخاص دیگر را به وکالت از طرف آنان انجام دهد. کارگزار گمرکی باید پروانه مخصوص از گمرک ایران تحصیل نماید که این پروانه برای ترخیص کالا از تمامی گمرک های کشور معتبر است.

امور گمرکی چیست؟

امور گمرکی چیست؟

تمامی اموری که مربوط به ترخیص یک کالا از گمرک می شود و یا برای صادرات باید انجام شود را امور گمرکی می گویند. در واقع برای این امور، سازمان گمرکات کشور نسبت به ارائه کارتی تحت عنوان کارت بازرگانی اقدام کرده است و افراد حقیقی و حقوقی می توانند با توجه به شرایط اعلام شده نسبت به دریافت این خدمات اقدام کنند ولی باید در نظر داشت که حتی با وجود کارت بازرگانی، ممکن است مراحل مربوط به استفاده از خدمات گمرکی و یا امور گمرکی زمان بر باشد. از این روی شرکت های تجاری و تجار ترجیح می دهند

دولت مجاز به واردات خودرو است

دولت مجاز به واردات خودرو است

مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب کرد که دولت، مجاز است با رعایت اولویت واردات خودروهای برقی، ترکیبی، کم مصرف، ایمن و مورد استفاده عامه و احراز صلاحیت فنی و حرفه ای واردکنندگان و تامین خدمات پس از فروش و انتقال فناوری توسط آنان، مبادرت به واردات نماید.

شرایط اخذ کارت بازرگانی

شرایط اخذ کارت بازرگانی

كارت بازرگاني ،مجوزي است كه به دارنده آن اعم از شخص حقيقي يا حقوقي به موجب ماده 2 قانون صادرات و واردات مصوب 1372/04/02 مجلس شوراي اسلامي اجازه داده مي شود به امر تجارت خارجي بپردازد .بر اساس مقرراتي كه در حال حاضر در دست اجراست اعتبار كارت بازرگاني از تاريخ صدور يكسال مي باشد . تمديد كارت بازرگاني با ارائه مدارك لازم براي براي مدت مذكور انجام مي گيرد و در دفعات بعد نيز به همين ترتيب ادامه مي يابد.

الزام صادرکنندگان برای عرضه ارز در سامانه نیما برداشته شد.

الزام صادرکنندگان برای عرضه ارز در سامانه نیما برداشته شد.

بر اساس شیوه نامه جدید رفع تعهد ارزی،صادرکنندگان میتوانند تمام ارزی صادراتی خود را از طریق واردات در مقابل صادرات خود و واردات در مقابل صادرات غیر به چرخه اقتصادی کشور تزریق کنند.این تصمیم انگیزه صادرکنندگان را برای بازگشت ارز بیشتر میکند؛ چرا که صادرکنندگان بارها اعلام کردند ارز آنها در سامانه نیما خریدار ندارد یا با قیمت پایین معامله میشود که برای آنها به صرفه نیست.

اقدام جدید گمرکات مرزی برای تداوم صادرات

اقدام جدید گمرکات مرزی برای تداوم صادرات

اقدام جدید گمرکات مرزی برای تداوم صادرات / ضد عفونی کردن تمامی کالا ها و کامیون ها در مرز گمرک دوغارون با همکاری منطقه ویژه اقتصادی دوغارون و یگان نیروی زمینی ارتش مستقر در مرز کالاهای صادراتی و کامیون ها را ضد عفونی و سپس تحویل طرف افغانستانی می دهند .

افزایش تعرفه واردات گوشی های موبایل بالای ۶۰۰ دلار

افزایش تعرفه واردات گوشی های موبایل بالای ۶۰۰ دلار

سود بازرگانی واردات تجاری موبایل بالای ۶۰۰ دلار از یک به هشت درصد افزایش یافته و با احتساب چهار درصد حقوق و عوارض گمرکی ، تعرفه واردات از۵ درصد به ۱۲ درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا ، در ماه های گذشته به دلیل مشکلات مربوط به کرونا و مشکلات تولید و از سوی دیگر، مشکلات واردات،قیمت گوشی با افزایش چند برابری مواجه بود.

افزایش ۲۵ درصدی صادرات کشور

افزایش ۲۵ درصدی صادرات کشور

طبق اعلام رئیس کل گمرک ایران فرود عسگری از افزایش ۲۵ درصدی صادرات غیرنفتی ایران تا ۲۹ اردیبهشت ماه امسال خبر داد.

وی با اعلام رقم ۷ میلیارد دلاری صادرات تا ۲۹ اردیبهشت ۹۷ افزود : با توجه به تصمیمات جدید دولت و ایجاد و راه‌اندازی سامانه نیما ، نسبت به سال گذشته ‌افزایش ۲۵ درصدی

افزایش ۴ برابری قیمت مودم

افزایش ۴ برابری قیمت مودم

به گزارش اقتصاد نیوز،محمد فرجی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ممنوعیت واردات مودم از سال ۱۳۹۶ برای حمایت از تولید داخل ، اظهار کرد: در یک بازه زمانی در سال ۱۳۹۷ به دلیل کمبود مودم در بازار چند شرکت واردکننده طی قراردادی که با یک شرکت خارجی داشتند،مجوز دریافت کردند، اما دوباره واردات مودم بسته شد.

آغاز ترخیص برنج های وارداتی بدون اخذ تعهد

آغاز ترخیص برنج های وارداتی بدون اخذ تعهد

معاون فنی گمرک ایران اعلام کرد: بر اساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار، ترخیص برنج های وارداتی از امروز به بعد بدون اخذ هیچ تعهدی انجام می‌شود.

«مهرداد جمال ارونقی» با بیان این مطلب گفت: تا روز گذشته برنج‌های وارداتی که قبل از تاریخ اول آذر ۹۸ ثبت سفارش شده بودند، با اخذ تعهد، اجازه ترخیص داشتند؛

اصلاح آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات

اصلاح آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات

هیئت وزیران در جلسه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت صمت و با اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات ، موافقت کرد تا آن دسته از ماشین‌­آلات و کالاهایی که به صورت موقت در داخل کشور در نمایشگاه های بین‌المللی-تخصصی نمایش داده می­ شوند، مشروط به عدم امکان ساخت داخل و با تأیید وزارت مذکور، از سود بازرگانی هنگام ترخیص قطعی معاف بشوند.

از واردات لپ تاپ چه می‌دانید؟

از واردات لپ تاپ چه می‌دانید؟

یکی از کالاهای پرطرفدار خارجی در بازارهای رقابتی داخلی، انواع لپ‌ تاپ‌ها هستند. این نوع کالاها به صورت واردات وارد کشور شده و مزایای بسیار زیادی برای وارد کنندگان در برخواهند داشت. واردات لپ تاپ نیز مانند بسیاری  واردات کالاهای دیگر، با تکیه به برخی از اصول و راهکارها صورت می‌پذیرد.

ابطال ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت

ابطال ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت

امکان ابطال ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت فراهم گردیده است و از این پس جهت ابطال ثبت سفارش، نیازی به مراجعه حضوری به دفتر مقررات صادارات و واردات نیست. روال ابطال ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت به صورت زیر است؛ کاربر در صفحه جزئیات پرونده، گزینه ابطال ثبت سفارش را انتخاب می‌­نماید.

تعرفه گمرکی برای دوربین مدار بسته

تعرفه گمرکی برای دوربین مدار بسته

یکی از پرکاربردترین وسایل الکترونیکی در کشور ما، انواع دوربین‌های مدار بسته بوده است. این دوربین‌ها از جمله محصولات وارداتی به شمار می‌روند که منبع وارد کننده‌ی آنها، کشورهایی نظیر: تایوان، چین، کره، بوده است. این دوربین‌ها نیز مانند بسیاری از کالاهای دیگر از تعرفه گمرکی و همچنین شرایط خاص برای ترخیص برخوردار هستند.

تردد ناوگان باری بین ایران و جمهوری خودمختار نخجوان از مرز جلفا

تردد ناوگان باری بین ایران و جمهوری خودمختار نخجوان از مرز جلفا

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان‌شرقی:
در پایانه مرزی نوردوز به عنوان مرز مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و کشور ارمنستان، تردد مسافر از ششم اسفند و تردد کامیون و کالا از سیزدهم اسفند امسال تا چهارم فروردین سال ۱۳۹۹ممنوع اعلام شده است.

تردد کشتی های ایرانی در بنادر هند و چین

تردد کشتی های ایرانی در بنادر هند و چین

ممنوعیت تردد کشتی های ایرانی در بنادر هند و چین برداشته شد. بنا به گفته مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی، ممنوعیت تردد کشتی های ایرانی در بنادر هند و چین برداشته شده و پیش از این تنها ورود کشتی های ایرانی را به بندر خصوصی نمی دادند که خوشبختانه این مشکل در حال حاضر برطرف گردیده است.

ترخیص کالاهای اساسی قضایی شد

ترخیص کالاهای اساسی قضایی شد

ترخیص فوری کالاهای اساسی در حالی در روزهای اخیر در دستور کار دستگاه های مربوطه قرار گرفته که دادستانی کل نیز به ماجرای دپوی ۶ میلیون تنی کالاهای اساسی وارد شده و ضرب الاجل تعیین کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا،پایان اردیبهشت ماه زمانی بود که مصوبه مربوط به ترخیص کالاهای اساسی که مورد تایید رئیس جمهوری قرار گرفته بود از سوی وزارت صمت به گمرک ایران ابلاغ شده بود.

ترخیص کالا در ایران

ترخیص کالا در ایران

ترخیص کالا در ایران فرآیندی است که در طی آن کالاها و اجناس به گمرکات ارائه شده و با ارائه مدارک لازم ، عملیات آزاد سازی اجناس برای وارد کننده و صادر کننده ها صورت می گیرد. انجام این عملیات به کالا ها وجهه قانونی داده و آن ها را از حالت غیر قانونی و قاچاق بیرون می آورد.

ترخیص فوری روغن

ترخیص فوری روغن

دستور ترخیص فوری روغن از گمرک, جمال ارونقی، معاون فنی گمرک ایران از ترخیص فوری و ۹۰ درصدی روغن های خام اظهار شده به گمرکات مازندران خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، مهرداد جمال ارونقی اعلام کرد که با توجه به وضعیت روغن در سطح کشور، طی آخرین اقدامات صورت گرفته از سوی این سازمان جهت تسریع و تسهیل ترخیص روغن های موجود در گمرک بر ترخیص ۹۰ درصدی تاکید و در دستور کار قرار گرفته است.

ترخیص تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه

ترخیص تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه

یکی از تجهیزات وارداتی به درون کشور، انواع تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه هستند که هر کدام از طیف گسترده‌ای برخوردار هستند. نیاز کشور ما به این تجهیزات، سبب افزایش واردات آنها در بازار رقابتی شده است. لذا برای کاهش زمان ترخیص و همچنین کاهش هزینه‌ها، دریافت راهنمایی از افراد خبره و متخصص، بسیار مهم و ضروری بوده است.

ترخیص اقلام بهداشتی مقابله با کرونا قبل از تخصیص ارز

ترخیص اقلام بهداشتی مقابله با کرونا قبل از تخصیص ارز

گمرک ایران تسهیلات جدیدی را برای ترخیص فوری کالاهای مقابله با کرونا از گمرکات در نظر گرفته است. در ادامه با سایت ترخیص کالا همراه باشید.

بر اساس جدیدترین ابلاغیه گمرک، کالاهای موجود در اماکن گمرکی، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که دارای ثبت سفارش بانکی بوده و برای رفع نیازهای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا و جبران آثار اقتصادی آن در جامعه مورد نیاز هستند، در صورت ارائه تاییدیه بانک مبنی بر قرار گرفتن در صف تأمین ارز ترخیص می شوند.

ترخیص اجزاء و قطعات لوازم خانگی

ترخیص اجزاء و قطعات لوازم خانگی

تسهیل فرایند ترخیص اجزاء و قطعات مورد نیاز صنایع از گمرک

معاون امور صنایع وزارت صنعت،معدن و تجارت در دومین جلسه شورای سیاستگذاری توسعه صنعت لوازم خانگی که با محوریت بررسی موضوعات مرتبط به امور گمرکی و برنامه ریزی برای تدوین برنامه راهبردی توسعه صنعت لوازم خانگی و حمایت از برندهای ایرانی برگزار شد،از تسهیل فرایند ترخیص اجزاء و قطعات مورد نیاز صنایع از گمرک خبر داد.

تراز تجاری کشور در بهار امسال، با مازاد یک میلیارد و ۲۱۶ میلیون دلار

تراز تجاری کشور در بهار امسال، با مازاد یک میلیارد و ۲۱۶ میلیون دلار

بر اساس اعلام اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، تراز تجاری کشور در بهار امسال، با مازاد یک میلیارد و ۲۱۶ میلیون دلار همراه بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به روند صادرات و واردات کشور در سه ماهه نخست امسال براساس آمار گمرک پرداخته و نوشته است:

تجارت خارجی ایران با اوراسیا به ۲٫۵ میلیارد دلار رسید

تجارت خارجی ایران با اوراسیا به ۲٫۵ میلیارد دلار رسید

در طی ۱۱ ماه سال جاری، میزان صادرات ایران به کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در مجموع یک میلیارد و ۲۴۴ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۲۱۰ دلار بوده است که این مقدار در مدت مشابه سال ۹۷، با میزان ۵۵۰ میلیون و ۴۱۰ هزارو ۹ دلار، رشد ۱۰۵ درصدی را به همراه داشته است.

بخشنامه جدید بانک مرکزی درباره اخذ تضامین در خرید ارز وارداتی

بخشنامه جدید بانک مرکزی درباره اخذ تضامین در خرید ارز وارداتی

بخشنامه جدید بانک مرکزی درباره اخذ تضامین در خرید ارز وارداتی/سپرده ریالی ۳۵درصدی حذف شد
به گزارش اقتصادآنلاین، بانک مرکزی در جهت اجرای مصوبه شورای گفت وگو، موارد ذیل را در ارتباط با وثیقه مقرر در تبصره (۴) ذیل بند (ی) بخش اول مقررات ارزی به بانک‌های عامل ابلاغ کرد:

قرار داد بای بک چیست؟

قرار داد بای بک چیست؟

بای بک یا بیع متقابل که به بازخرید نیز معروف است یکی از روش های تجارت متقابل می باشد. معمولا در این نوع قراردادها یکی از طرفین قرارداد تجهیزات یا ماشین آلات یا سخت افزاریرا به منظور تولیدات خاصی به طرف دیگر می فروشد و طی مدت زمانی معین ، محصولات تولید شده به واسطه همان تجهیزات را به عنوان تمام یا بخشی از طلب خود دریافت می کند.

اصطلاحات رایج در بازرگانی

اصطلاحات رایج در بازرگانی

آشنایی با برخی از اصطلاحات رایج در بازرگانی

در مقاله زیر سعی در آشنایی شما با چند نمونه از مهمترین و پرکاربرد ترین اصطلاحات مربوط به ترخیص کالا و بازرگانی بین الملل به صورت مختصر و خلاصه داشته ایم.

اسناد حمل یا Shipping documents

تعریف ترخیص کالا

تعریف ترخیص کالا

ترخیص کالا فرآیند گرفتن مجوز ورود یا صدور یک کالا از گمرک کشور است. به عبارتی دیگر ترخیص کالا، انجام کلیه اموری است که نیاز است تا یک کالا از مبادی رسمی اجازه ورود یا خروج داشته باشد و در اختیار صاحب کالا یا خریدار کالا قرار گیرد. فرآیند ترخیص کالا، موجب کنترل ورود و خروج ارز و کنترل قاچاق کالا می‌شود.

مشاوره آنلاین همیار ترخیص
Close and go back to page