همیار ترخیص ساعی ـ خدمات ترخیص کالا ـ ترخیص کار گمرک تهران

ممنوعیت واردات برنج لغو شد

همیار ترخیص ساعی، ترخیص کالای ضرورری
Ratings
(0)

واردات برنج آن طور که مسئولان وزارت صمت اعلام کرده‌اند، از اول آبان آزاد شده و مردم امیدوارند قیمت این محصول اساسی از افزایش‌های بی اندازه‌ای که در یکسال گذشته وجود داشته، عقب نشینی کند، آیا این انتظار مردم محقق خواهد شد؟

برنج یکی از محصولاتی است که در یکسال گذشته افزایش قیمت عجیب و غریب داشته و از آنجایی که سرانه مصرف آن در کشور بالا بوده و بخش مهمی از سبد غذایی کشور را تشکیل می‌دهد، فشار زیادی را بر خانواده‌ها به ویژه طبقه متوسط به پایین وارد کرد.

علی اکبریان عضو هیئت مدیره انجمن برنج سرانه مصرف برنج هر ایرانی را 36 کیلو اعلام کرده است که در سال گذشته هر ایرانی مجبور شده برنج با کیفیت داخلی را به قیمت 44 هزار تو مان خریداری کند، البته مرکز آمار ایران هم که به تازگی گزارشی با عنوان « متوسط قیمت اقلام خوراکی در مناطق شهری» منتشر کرده میانگین قیمت سال گذشته برنج درجه یک را چنین گفته و افزایش قیمت را 55.7 درصد اعلام کرده است.

اما خبری را دیروز وزارت صمت اعلام کرد که بسیاری امیدوارند، قیمت برنج در بازار در روزهای آتی کاهش یابد، عباس تابش معاون وزیر صمت از آزاد سازی ثبت سفارش واردات برنج خبر داده که وارد کنندگان می‌توانند از اول آبان اقدام به واردات کنند.

وی گفت: به لحاظ ضرورت تامین نیاز کشور و تنظیم بازار برنج و طی هماهنگی‌های به عمل آمده ، ثبت سفارش برنج شروع و در این ارتباط واردکنندگان می‌توانند اقدام نمایند.

تابش با اشاره به وضعیت واردات و ترخیص برنج در گمرکات و بنادر کشور اضافه کرد: با توجه به ممنوعیت ثبت سفارش و واردات برنج در فصل برداشت با هدف حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان برنج داخلی و نظر به فرایند ثبت سفارش و خرید، حمل و ترخیص برنج جهت تنظیم بازار بیش از یک ماه طول می‌کشد.

هر سال در فصل برداشت و برای حمایت از تولید کنندگان داخل دولت به مدت 4 ماه از اول تیر، واردات برنج خارجی را ممنوع می‌کند، امسال نیز این ممنوعیت اعمال شد.

بنابراین با آزاد سازی واردات و انتظار مردم این است که به کاهش قیمت منجر شود، اما چه ملزوماتی برای کاهش قیمت برنج نیاز است؟ آیا صرفا واردات می‌تواند قیمت را پایین بیاورد؟ دولت چه برنامه‌ای برای کسانی که به راحتی بازار را به هم می‌ریزند، دارد؟

برای پاسخ به این سوالات باید بدانیم که ریشه افزایش 57 درصدی قیمت برنج در یکسال گذشته چه بوده و آنها را برطرف کنیم و گرنه صرفا واردات راه به جایی نخواهد برد، همچنان که در سایر محصولات هم کارساز نبوده است.

 

ممنوعیت واردات برنج لغو شد|دولت واردات برنج را آزاد اعلام کردإ

شرکت همیار ترخیص ساعی یک شرکت معتبر در زمینه مشاوره صادرات کالا از ایران به کشورهای همسایه می باشد. 

بهترین خدمات این شرکت ترخیص کالا از انبار گمرک جمهوری اسلامی ایران می باشد. متخصص در زمنیه ترخیص سرور و تجهیزات شبکه، ترخیص دوربین مداربسته و دستگاه NVR 

صادرات کالا از ایران به کشورهای همسایه

 ترخیص کار گمرک شرکت همیار ترخیص ساعی مشاوره امور گمرکی، مشاوره امور بازرگانی

 

کارشناسان شرکت همیار ترخیص ساعی همراه دو دهه سابقه حرفه ای سال تجربه زمینه ترخیص کار کالا انجام امور گمرکی این شرکت را در سال ۱۳۹۴ تاسیس نمودند تا بتوان با تغییر رویه های گمرکی و تجارت فرامرزی در زمینه های ترخیص کالا،صادرات و واردات با استفاده از تجارب یکایک آنها در کنار تجار و وادکنندگان کشور در پیشبرد تجارت خارجی نقش به سزایی ایفا نمایند
 

آدرس شرکت

  • 02188721155
  • 09353505100
  • تهران ـ خیابان وزرا ـ خیابان بیستم ـ پلاک 28
    طبقه دوم ـ واحد چهار